General information
| Year | 2009 - 2013 |
| Brand | Citroen |
| Engine | 1.4 AT (75 HP) |
| Body type | Hatchback |
| Model | C3 II |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 3860 mm |
| Width | 1667 mm |
| Height | 1510 mm |
| Wheelbase | 2460 |
| Weight | - |
| Max width | - |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 1360 |
| Engine kw | 55 kw |
| Engine hp | 74 hp |
| Torque | 55 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | - |
| Valves in cylinders | 2 |
| Gears | 4 |
| Fuel | A-95 |
| Fuel capacity | 50 liters |
| Eco standart | EURO IV |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 175/65 R14; 185/65 R15 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | - |
| Acceleration | - |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
11 months ago
10 months ago
10 months ago
9 months ago
9 months ago
5 months ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
12 hours ago
12 hours ago
12 hours ago
12 hours ago
12 hours ago
7 hours ago
7 hours ago
7 hours ago
7 hours ago
6 hours ago