General information
| Year | 2006 - 2008 |
| Brand | FAW |
| Engine | 4.2 i V8 40V quattro (350 HP) |
| Body type | Sedan |
| Model | A6 (4F,C6) |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4916 mm |
| Width | 1855 mm |
| Height | 1459 mm |
| Wheelbase | 2843 |
| Weight | 1459 kg |
| Max width | 2350 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 4163 |
| Engine kw | 257 kw |
| Engine hp | 344 hp |
| Torque | 257 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 8 |
| Cylinders diameter | - |
| Valves in cylinders | 4 |
| Gears | 6 |
| Fuel | A-95 |
| Fuel capacity | 80 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 225/50 R17 Y |
| Wheels | 7.5J x 17 |
Running Features
| Max speed | 250 km/h |
| Acceleration | 5.9 s |
| Fuel town | 15.6 l/100km |
| Fuel road | 8.1 l/100km |
| Fuel average | 10.8 l/100km |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
11 months ago
10 months ago
9 months ago
5 months ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
19 hours ago
19 hours ago
19 hours ago
19 hours ago
19 hours ago
13 hours ago
13 hours ago
13 hours ago
13 hours ago
13 hours ago