Yleistä tietoa
| vuosi | 1989 - 1995 |
| Brändi | Chrysler |
| Moottori | 2.5 i Turbo (155 HP) |
| Kehotyyppi | Cabrio |
| Malli | LE Baron Cabrio |
| ovet | 2 |
| istuimet | 4 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4694 mm |
| Leveys | 1758 mm |
| Korkeus | 1372 mm |
| Akseliväli | 2554 |
| Paino | 1372 kg |
| Max leveys | 1840 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 2501 |
| Moottori kw | 114 kw |
| Moottori hp | 153 hp |
| vääntömomentti | 114 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 87,5 mm |
| Sylinterien venttiilit | 2 |
| Gears | 5 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 53 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | Yes |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 195/70 R14 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 198 km/h |
| kiihtyvyys | 8.7 s |
| Polttokenno | 13.6 l/100km |
| Polttoainetie | 7.8 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | 10 l/100km |