Yleistä tietoa
| vuosi | 2014 - |
| Brändi | Citroen |
| Moottori | 1.2 MT (82 HP) |
| Kehotyyppi | Hatchback |
| Malli | C1 II Hatchback 3 doors |
| ovet | 3 |
| istuimet | 5 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 3466 mm |
| Leveys | 1615 mm |
| Korkeus | 1460 mm |
| Akseliväli | 2340 |
| Paino | 1460 kg |
| Max leveys | - |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1199 |
| Moottori kw | 60 kw |
| Moottori hp | 80 hp |
| vääntömomentti | 60 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 3 |
| Sylinterien halkaisija | 75 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 5 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 35 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | - |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 165/60 R15 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 170 km/h |
| kiihtyvyys | 10.9 s |
| Polttokenno | - |
| Polttoainetie | - |
| Polttoaineen keskiarvo | - |