Yleistä tietoa
| vuosi | 2013 - |
| Brändi | Citroen |
| Moottori | Grand 1.6d AT (114 HP) |
| Kehotyyppi | Compact MPV |
| Malli | C4 Picasso II |
| ovet | 5 |
| istuimet | 7 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4590 mm |
| Leveys | 1826 mm |
| Korkeus | 1611 mm |
| Akseliväli | 2840 |
| Paino | - |
| Max leveys | - |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1560 |
| Moottori kw | 84 kw |
| Moottori hp | 113 hp |
| vääntömomentti | 84 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Common rail |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 75 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 6 |
| polttoaine | Diesel |
| Polttoainekapasiteetti | 55 liters |
| Eco standart | EURO V |
alusta
| ABS | - |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | - |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 188 km/h |
| kiihtyvyys | 12.3 s |
| Polttokenno | 4.4 l/100km |
| Polttoainetie | 3.7 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | 4 l/100km |