Yleistä tietoa
| vuosi | 2005 - - |
| Brändi | Dodge |
| Moottori | 6.1 i V8 SRT-8 (432 HP) |
| Kehotyyppi | Wagon |
| Malli | Magnum |
| ovet | 5 |
| istuimet | 5 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 5020 mm |
| Leveys | 1880 mm |
| Korkeus | 1505 mm |
| Akseliväli | 3050 |
| Paino | 1505 kg |
| Max leveys | - |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 6059 |
| Moottori kw | 317 kw |
| Moottori hp | 425 hp |
| vääntömomentti | 317 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 8 |
| Sylinterien halkaisija | 103 mm |
| Sylinterien venttiilit | 2 |
| Gears | - |
| polttoaine | A-92 |
| Polttoainekapasiteetti | 72 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | Yes |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 245/45 R20 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 250 km/h |
| kiihtyvyys | 5 s |
| Polttokenno | 16.8 l/100km |
| Polttoainetie | 12.4 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | - |