Yleistä tietoa
| vuosi | 2007 - - |
| Brändi | Fiat |
| Moottori | 1.4 16V (100HP) |
| Kehotyyppi | Hatchback |
| Malli | 500 (2007) |
| ovet | 3 |
| istuimet | 4 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 3546 mm |
| Leveys | 1627 mm |
| Korkeus | 1488 mm |
| Akseliväli | 2300 |
| Paino | 1488 kg |
| Max leveys | 1370 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1368 |
| Moottori kw | 73 kw |
| Moottori hp | 98 hp |
| vääntömomentti | 73 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | - |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 6 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 35 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | - |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 185/55R15 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 182 km/h |
| kiihtyvyys | 10.5 s |
| Polttokenno | - |
| Polttoainetie | - |
| Polttoaineen keskiarvo | - |