Yleistä tietoa
| vuosi | 2013 - |
| Brändi | Ford |
| Moottori | 1.6d MT (95 HP) |
| Kehotyyppi | Sedan |
| Malli | Fiesta VI Sedan Facelift |
| ovet | 4 |
| istuimet | 5 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4407 mm |
| Leveys | 1722 mm |
| Korkeus | 1495 mm |
| Akseliväli | 2489 |
| Paino | 1495 kg |
| Max leveys | 1590 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1560 |
| Moottori kw | 70 kw |
| Moottori hp | 94 hp |
| vääntömomentti | 70 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Common rail |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 75 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 5 |
| polttoaine | Diesel |
| Polttoainekapasiteetti | 45 liters |
| Eco standart | EURO IV |
alusta
| ABS | - |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 195/45 R16 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 175 km/h |
| kiihtyvyys | 11.7 s |
| Polttokenno | 4.4 l/100km |
| Polttoainetie | 3.2 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | 3.6 l/100km |
2 vuotta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
22 päivää sitten
22 päivää sitten