Yleistä tietoa
| vuosi | 2000 - 2000 |
| Brändi | Holden |
| Moottori | 1.8 16V (116 HP) |
| Kehotyyppi | Hatchback |
| Malli | Astra G Coupe |
| ovet | 2 |
| istuimet | 2 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4267 mm |
| Leveys | 1710 mm |
| Korkeus | 1390 mm |
| Akseliväli | 2606 |
| Paino | 1390 kg |
| Max leveys | 1185 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1796 |
| Moottori kw | 85 kw |
| Moottori hp | 114 hp |
| vääntömomentti | 85 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 80 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 5 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 52 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | Yes |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 195/60R15 |
| Pyörät | 6J x 15 |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 206 km/h |
| kiihtyvyys | 9 s |
| Polttokenno | 10.8 l/100km |
| Polttoainetie | 5.9 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | - |