Yleistä tietoa
| vuosi | 2005 - - |
| Brändi | Holden |
| Moottori | 1.4 i 16V (90 HP) |
| Kehotyyppi | Hatchback |
| Malli | Astra GTC H |
| ovet | 3 |
| istuimet | 5 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4290 mm |
| Leveys | 1753 mm |
| Korkeus | 1435 mm |
| Akseliväli | 2614 |
| Paino | 1435 kg |
| Max leveys | 1685 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1364 |
| Moottori kw | 66 kw |
| Moottori hp | 88 hp |
| vääntömomentti | 66 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 73,4 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 5 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 52 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | Yes |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 205/55 R16 |
| Pyörät | 6.5J x 16 |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 180 km/h |
| kiihtyvyys | 13.6 s |
| Polttokenno | 8.2 l/100km |
| Polttoainetie | 5.2 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | 6.3 l/100km |