Yleistä tietoa
| vuosi | 2013 - |
| Brändi | Mercedes-Benz |
| Moottori | 200 2.0 MT (184 HP) |
| Kehotyyppi | SUV |
| Malli | GLK-klasse (X204) Facelift |
| ovet | 5 |
| istuimet | 5 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4536 mm |
| Leveys | 1840 mm |
| Korkeus | 1669 mm |
| Akseliväli | 2755 |
| Paino | 1669 kg |
| Max leveys | 2310 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | 1550 l |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1991 |
| Moottori kw | 135 kw |
| Moottori hp | 181 hp |
| vääntömomentti | 135 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 83 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 6 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 66 liters |
| Eco standart | EURO VI |
alusta
| ABS | - |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 235/50 R19, 255/45 R19 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 210 km/h |
| kiihtyvyys | 8.8 s |
| Polttokenno | 9.2 l/100km |
| Polttoainetie | 6.2 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | 7.3 l/100km |