Yleistä tietoa
| vuosi | 2013 - |
| Brändi | Opel |
| Moottori | 2.0d MT (120 HP) |
| Kehotyyppi | Hatchback |
| Malli | Insignia Hatchback Facelift |
| ovet | 4 |
| istuimet | 5 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4842 mm |
| Leveys | 1858 mm |
| Korkeus | 1498 mm |
| Akseliväli | 2737 |
| Paino | 1498 kg |
| Max leveys | 2130 kg |
| Käynnistyskapasiteetti | 1465 l |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1956 |
| Moottori kw | 88 kw |
| Moottori hp | 118 hp |
| vääntömomentti | 88 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Common rail |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 83,0 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 6 |
| polttoaine | Diesel |
| Polttoainekapasiteetti | 70 liters |
| Eco standart | EURO V |
alusta
| ABS | - |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 215/60 R16 |
| Pyörät | - |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | 195 km/h |
| kiihtyvyys | 11.9 s |
| Polttokenno | 4.6 l/100km |
| Polttoainetie | 3.3 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | 3.7 l/100km |
2 vuotta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
2 kuukautta sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
kuukausi sitten
24 päivää sitten
24 päivää sitten
24 päivää sitten
24 päivää sitten
24 päivää sitten