Yleistä tietoa
| vuosi | 1991 - 1995 |
| Brändi | Toyota |
| Moottori | 1.6i (115HP) |
| Kehotyyppi | Sedan |
| Malli | Corolla Levin (AE100, AE101) |
| ovet | 2 |
| istuimet | 4 |
Kehon ominaisuudet
| Pituus | 4275 mm |
| Leveys | 1695 mm |
| Korkeus | 1305 mm |
| Akseliväli | 2465 |
| Paino | 1305 kg |
| Max leveys | - |
| Käynnistyskapasiteetti | - |
Moottorin lähetys
| Moottori | 1587 |
| Moottori kw | 84 kw |
| Moottori hp | 113 hp |
| vääntömomentti | 84 N*m/rpm |
| Polttoaineen syöttö | Injection |
| sylintereitä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 81 mm |
| Sylinterien venttiilit | 4 |
| Gears | 5 |
| polttoaine | A-95 |
| Polttoainekapasiteetti | 50 liters |
| Eco standart | - |
alusta
| ABS | Yes |
| Etujarrut | - |
| Takajarrut | - |
| Renkaat | 175 / 70R13 |
| Pyörät | 14x5.5JJ |
Käynnissä olevat ominaisuudet
| maksiminopeus | - |
| kiihtyvyys | - |
| Polttokenno | 8.1 l/100km |
| Polttoainetie | 4.4 l/100km |
| Polttoaineen keskiarvo | - |