Generell informasjon
| År | 1997 - - |
| Merke | AC |
| Motor | 4.9 i V8 Superblower (326 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Cobra (Mk IV) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4200 mm |
| Bredde | 1745 mm |
| Høyde | 1200 mm |
| Akselavstand | 2285 |
| Vekt | 1200 kg |
| Maks bredde | 1360 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4942 |
| Motor kw | 239 kw |
| Motor hk | 320 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 239 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 101,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50-255/50 VR16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.2 s |
| Drivstoffby | 15.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 10.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |