Generell informasjon
| År | 1996 - 1998 |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 1.6 16V T.S. (120 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 155 (167) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4443 mm |
| Bredde | 1730 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | 1800 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 88 kw |
| Motor hk | 118 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 88 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/60 R 14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 195 km/h |
| Akselerasjon | 11.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.8 l/100km |