Generell informasjon
| År | 1992 - 1996 |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 1.8 T.Spark (127 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 155 (167) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4443 mm |
| Bredde | 1730 mm |
| Høyde | 1425 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1425 kg |
| Maks bredde | 1815 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1773 |
| Motor kw | 93 kw |
| Motor hk | 125 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 93 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/50 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 10.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.3 l/100km |