Generell informasjon
| År | 1995 - 1998 |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 2.0 T.S. 16V (167.A2G) (150 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 155 (167) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4443 mm |
| Bredde | 1730 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2450 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | 1840 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1970 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/55 VR15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 224 km/h |
| Akselerasjon | 8.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.3 l/100km |