Generell informasjon
| År | 2003 - 2006 |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 1.8 i 16V T.Spark (140 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 156 II |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4435 mm |
| Bredde | 1743 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2595 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1747 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R15 |
| hjul | 6J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 208 km/h |
| Akselerasjon | 9.4 s |
| Drivstoffby | 12.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.5 l/100km |