Generell informasjon
| År | 2003 - 2006 |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 2.5 i V6 24V (192 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 156 Sport Wagon II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4441 mm |
| Bredde | 1743 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2595 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | 1865 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2492 |
| Motor kw | 141 kw |
| Motor hk | 189 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 141 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 88 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R15 |
| hjul | 6.5J x 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 7.3 s |
| Drivstoffby | 17.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.8 l/100km |