Generell informasjon
| År | 2000 - 2003 |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 2.0 i 16V T.Spark (155 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 156 Sport Wagon |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4430 mm |
| Bredde | 1745 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2595 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 1820 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1970 |
| Motor kw | 114 kw |
| Motor hk | 153 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 114 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 216 km/h |
| Akselerasjon | 8.8 s |
| Drivstoffby | 12.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |