Generell informasjon
| År | 2006 - - |
| Merke | Alfa Romeo |
| Motor | 2.2 JTS (185) Selespeed |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Spider (Premium) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4393 mm |
| Bredde | 1830 mm |
| Høyde | 1318 mm |
| Akselavstand | 2528 |
| Vekt | 1318 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2198 |
| Motor kw | 136 kw |
| Motor hk | 182 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 136 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 224 km/h |
| Akselerasjon | 8.8 s |
| Drivstoffby | 12.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.1 l/100km |