Generell informasjon
| År | 1999 - 2003 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.3 i 24V (275 HP) |
| Kroppstype | - |
| Modell | B10 (E39) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4775 mm |
| Bredde | 1800 mm |
| Høyde | 1415 mm |
| Akselavstand | 2830 |
| Vekt | 1415 kg |
| Maks bredde | 2080 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3300 |
| Motor kw | 202 kw |
| Motor hk | 271 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 202 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40 - 265/35 ZR 18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 262 km/h |
| Akselerasjon | 6.3 s |
| Drivstoffby | 14.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |