Generell informasjon
| År | 1993 - 1997 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 4.6 i V8 32V (340 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | B10 Touring (E34) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4720 mm |
| Bredde | 1751 mm |
| Høyde | 1400 mm |
| Akselavstand | 2761 |
| Vekt | 1400 kg |
| Maks bredde | 2275 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4619 |
| Motor kw | 249 kw |
| Motor hk | 334 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 249 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 93 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/45-265/40 ZR17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 270 km/h |
| Akselerasjon | 6.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.6 l/100km |