Generell informasjon
| År | 1998 - 2004 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.3 i 24V (280 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | B10 Touring (E39) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4805 mm |
| Bredde | 1800 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2830 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 2270 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3300 |
| Motor kw | 205 kw |
| Motor hk | 275 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 205 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235//40 - 265/35 ZR 18 |
| hjul | 9J x 18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 256 km/h |
| Akselerasjon | 6.7 s |
| Drivstoffby | 14.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.2 l/100km |