Generell informasjon
| År | 2002 - 2004 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 4.8 i V8 32V (375 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | B10 Touring (E39) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4805 mm |
| Bredde | 1800 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2830 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 2370 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4837 |
| Motor kw | 275 kw |
| Motor hk | 369 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 275 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 93 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40 - 265/35 ZR 18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 274 km/h |
| Akselerasjon | 5.6 s |
| Drivstoffby | 18 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |