Generell informasjon
| År | 1992 - 1996 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 5.7 i V12 24V (416 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | B12 Coupe (E31) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4780 mm |
| Bredde | 1855 mm |
| Høyde | 1330 mm |
| Akselavstand | 2684 |
| Vekt | 1330 kg |
| Maks bredde | 2300 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5646 |
| Motor kw | 305 kw |
| Motor hk | 409 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 305 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 90 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40 - 285/35 ZR 18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 300 km/h |
| Akselerasjon | 5.8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 13.4 l/100km |