Generell informasjon
| År | 1988 - 1994 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 5.0 i V12 (350 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | B12 (E32) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5025 mm |
| Bredde | - |
| Høyde | - |
| Akselavstand | 2945 |
| Vekt | 0 kg |
| Maks bredde | 2380 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4988 |
| Motor kw | 257 kw |
| Motor hk | 344 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 257 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 265/40 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 275 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 19.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.7 l/100km |