Generell informasjon
| År | 1995 - 1998 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 5.7 i V12 E-Kat Switchtronic (387 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | B12 (E38) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4984 mm |
| Bredde | 1862 mm |
| Høyde | 1415 mm |
| Akselavstand | 2930 |
| Vekt | 1415 kg |
| Maks bredde | 2495 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5646 |
| Motor kw | 284 kw |
| Motor hk | 381 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 284 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 95 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40 - 275/35 ZR20 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 280 km/h |
| Akselerasjon | 6.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.9 l/100km |