Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.0i Biturbo (214 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | B3 Coupe (E92) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4580 mm |
| Bredde | 1782 mm |
| Høyde | 1395 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2997 |
| Motor kw | 157 kw |
| Motor hk | 210 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 157 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40R18ZR |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 244 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 6.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.4 l/100km |