Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.0i Biturbo (360 HP) Switch-Tronic Allrad |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | B3 Coupe (E92) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4580 mm |
| Bredde | 1782 mm |
| Høyde | 1395 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2997 |
| Motor kw | 264 kw |
| Motor hk | 354 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 264 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40R18ZR |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 280 km/h |
| Akselerasjon | 4.9 s |
| Drivstoffby | 14.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.1 l/100km |