Generell informasjon
| År | 1993 - 1995 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.0 i 24V (250 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | B3 (E36) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4433 mm |
| Bredde | 1698 mm |
| Høyde | 1373 mm |
| Akselavstand | 2700 |
| Vekt | 1373 kg |
| Maks bredde | 1850 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2997 |
| Motor kw | 183 kw |
| Motor hk | 245 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 183 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40-265/35 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 255 km/h |
| Akselerasjon | 6.1 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.4 l/100km |