Generell informasjon
| År | 1999 - 2005 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.3 i 24V (280 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | B3 (E46) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4471 mm |
| Bredde | 1739 mm |
| Høyde | 1395 mm |
| Akselavstand | 2725 |
| Vekt | 1395 kg |
| Maks bredde | 1950 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3300 |
| Motor kw | 205 kw |
| Motor hk | 275 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 205 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40 - 255/35 ZR18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 266 km/h |
| Akselerasjon | 5.7 s |
| Drivstoffby | 16.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.8 l/100km |