Generell informasjon
| År | 2001 - 2006 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 3.3 i 24V Switchtronic Allrad (280 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | B3 Touring (E46) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4478 mm |
| Bredde | 1739 mm |
| Høyde | 1409 mm |
| Akselavstand | 2725 |
| Vekt | 1409 kg |
| Maks bredde | 2130 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3300 |
| Motor kw | 205 kw |
| Motor hk | 275 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 205 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 86,4 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 63 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40 - 255/35 ZR 18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 252 km/h |
| Akselerasjon | 7.2 s |
| Drivstoffby | 17.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.7 l/100km |