Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Alpina |
| Motor | 4.4 V8 (530 HP) S Switch-Tronic |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | B5 (E60) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4841 mm |
| Bredde | 1846 mm |
| Høyde | 1468 mm |
| Akselavstand | 2888 |
| Vekt | 1468 kg |
| Maks bredde | 2260 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4398 |
| Motor kw | 389 kw |
| Motor hk | 521 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 389 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/35R20 ?????, 285/30R20 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 317 km/h |
| Akselerasjon | 4.6 s |
| Drivstoffby | 18.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 12.3 l/100km |