Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Alpina |
| Motor | 4.4i V8(500HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | B6 Cabrio (E64) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4820 mm |
| Bredde | 1855 mm |
| Høyde | 1371 mm |
| Akselavstand | 2780 |
| Vekt | 1371 kg |
| Maks bredde | 2190 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4398 |
| Motor kw | 367 kw |
| Motor hk | 492 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 367 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 310 km/h |
| Akselerasjon | 4.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |