Generell informasjon
| År | 1992 - 1993 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 2.8 i 24V (240 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | B6 (E36) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4325 mm |
| Bredde | 1645 mm |
| Høyde | 1370 mm |
| Akselavstand | 2570 |
| Vekt | 1370 kg |
| Maks bredde | 1850 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2753 |
| Motor kw | 176 kw |
| Motor hk | 236 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 176 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.5 s |
| Drivstoffby | 13.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.2 l/100km |