Generell informasjon
| År | 2005 - 2008 |
| Merke | Alpina |
| Motor | 4.4 i 32V (500 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | B7 (E65|E66L) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5030 mm |
| Bredde | 1900 mm |
| Høyde | 1480 mm |
| Akselavstand | 2990 |
| Vekt | 1480 kg |
| Maks bredde | 2510 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4398 |
| Motor kw | 367 kw |
| Motor hk | 492 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 367 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 88 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/35-285/30 ZR21 |
| hjul | 9J-10J X 21 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 300 km/h |
| Akselerasjon | 5.5 s |
| Drivstoffby | 20 l/100km |
| Drivstoffvei | 10 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |