Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Alpina |
| Motor | 4.4T V8 (507Hp) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | B7 (F01) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5087 mm |
| Bredde | 1902 mm |
| Høyde | 1485 mm |
| Akselavstand | 3070 |
| Vekt | 1485 kg |
| Maks bredde | 2660 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4395 |
| Motor kw | 372 kw |
| Motor hk | 498 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 372 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 89 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 82 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/35 R21 - 285/30 R21 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 302 km/h |
| Akselerasjon | 4.7 s |
| Drivstoffby | 17.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 12.1 l/100km |