Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Alpina |
| Motor | 2.0 Bi-Turbo Disel (214 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | D3 Touring (E91) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4541 mm |
| Bredde | 1817 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | 2090 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 157 kw |
| Motor hk | 210 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 157 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 61 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/40R18ZR ?????, 265/40R18ZR ??? |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 241 km/h |
| Akselerasjon | 7.2 s |
| Drivstoffby | 6.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.5 l/100km |