Generell informasjon
| År | 2011 - - |
| Merke | Audi |
| Motor | 1.8 TFSI (170Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | A4 (B8) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4703 mm |
| Bredde | 1826 mm |
| Høyde | 1427 mm |
| Akselavstand | 2808 |
| Vekt | 1427 kg |
| Maks bredde | 1980 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1798 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55R16, 225/50R17, 245/40 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 8.1 s |
| Drivstoffby | 7.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.7 l/100km |