Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Audi |
| Motor | 3.0 TDI (240HP) Quattro |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | A4 (B8) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4703 mm |
| Bredde | 1826 mm |
| Høyde | 1427 mm |
| Akselavstand | 2808 |
| Vekt | 1427 kg |
| Maks bredde | 2205 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2967 |
| Motor kw | 176 kw |
| Motor hk | 236 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 176 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 83,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50R17, 245/40R18 |
| hjul | 7,5jx17, 8jx18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.1 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.9 l/100km |