Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Audi |
| Motor | 3.2 FSI (265HP) Multitronic |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | A4 (B8) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4703 mm |
| Bredde | 1826 mm |
| Høyde | 1427 mm |
| Akselavstand | 2808 |
| Vekt | 1427 kg |
| Maks bredde | 2160 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3197 |
| Motor kw | 194 kw |
| Motor hk | 260 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 194 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/50R17, 245/40R18 |
| hjul | 7,5jx17, 8jx18 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.6 s |
| Drivstoffby | 11.4 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.4 l/100km |