Generell informasjon
| År | 2005 - 2008 |
| Merke | Audi |
| Motor | 6.0 V12 TDI (500 HP) quattro tiptronic |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Q7 |
| dører | 5 |
| seter | 7 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5086 mm |
| Bredde | 1983 mm |
| Høyde | 1737 mm |
| Akselavstand | 3002 |
| Vekt | 1737 kg |
| Maks bredde | 3115 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5934 |
| Motor kw | 367 kw |
| Motor hk | 492 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 367 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 100 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/55 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.5 s |
| Drivstoffby | 14.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 9.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.3 l/100km |