Generell informasjon
| År | 1990 - 1992 |
| Merke | Audi |
| Motor | 2.2 i 20V Turbo 4WD (220 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | S2 Coupe |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4400 mm |
| Bredde | 1716 mm |
| Høyde | 1375 mm |
| Akselavstand | 2550 |
| Vekt | 1375 kg |
| Maks bredde | 1880 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2226 |
| Motor kw | 161 kw |
| Motor hk | 216 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 161 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 ZR16 |
| hjul | 7J X 17 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 248 km/h |
| Akselerasjon | 6.1 s |
| Drivstoffby | 14.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.3 l/100km |