Generell informasjon
| År | 1992 - 1995 |
| Merke | Audi |
| Motor | 2.2 i 20V Turbo 4WD (230 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | S2 Coupe |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4400 mm |
| Bredde | 1715 mm |
| Høyde | 1375 mm |
| Akselavstand | 2550 |
| Vekt | 1375 kg |
| Maks bredde | 1955 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2226 |
| Motor kw | 169 kw |
| Motor hk | 226 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 169 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 ZR16 |
| hjul | 7J X 17 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 248 km/h |
| Akselerasjon | 5.9 s |
| Drivstoffby | 14 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.9 l/100km |