Generell informasjon
| År | 2002 - - |
| Merke | Bristol |
| Motor | 5.9 i V8 3S (390 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Blenheim III |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4825 mm |
| Bredde | 1765 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2900 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5900 |
| Motor kw | 286 kw |
| Motor hk | 383 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 286 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 101,6 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 82 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.4 s |
| Drivstoffby | 18 l/100km |
| Drivstoffvei | 10 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |