Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Buick |
| Motor | 3.6i V6 24V (250 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Park Avenue III |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5175 mm |
| Bredde | 1899 mm |
| Høyde | 1480 mm |
| Akselavstand | - |
| Vekt | 1480 kg |
| Maks bredde | 2280 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3565 |
| Motor kw | 183 kw |
| Motor hk | 245 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 183 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/55 R17 |
| hjul | 7.5J X 17 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 225 km/h |
| Akselerasjon | 7.8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 11.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |