Generell informasjon
| År | 1971 - 1973 |
| Merke | Buick |
| Motor | 7.5 (250 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Riviera III |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5545 mm |
| Bredde | 2032 mm |
| Høyde | 1372 mm |
| Akselavstand | 3096 |
| Vekt | 1372 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 7458 |
| Motor kw | 186 kw |
| Motor hk | 249 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 186 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 109,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 173 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |