Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | Chevrolet |
| Motor | Z06 6.2 AT (650 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Corvette C7 Stingray Coupe |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4493 mm |
| Bredde | 1877 mm |
| Høyde | 1239 mm |
| Akselavstand | 2710 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 59 l |
Motoroverføring
| Motor | 6162 |
| Motor kw | 477 kw |
| Motor hk | 639 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 477 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 8 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 285/30/R19, 335/25/R20 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |
2 år siden