Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Chrysler |
| Motor | 5.7 AT (367 HP) 4WD |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 300C II Facelift |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5044 mm |
| Bredde | 1902 mm |
| Høyde | 1485 mm |
| Akselavstand | 3052 |
| Vekt | 1485 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 462 l |
Motoroverføring
| Motor | 5654 |
| Motor kw | 269 kw |
| Motor hk | 360 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 269 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 8 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/65/R17, 225/60/R18, 235/55/R19, 245/45/R20 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |